Nejlepší místa na dovolenou v dubnu

Jaro je už téměř za dveřmi a s ním i teplé počasí, venkovní akce a ještě více důvodů, proč si udělat dovolenou. Pokud k nám březen vtrhne jako lev a odejde jako ovečka, bude jasné, že duben je to opravdové probuzení jara. Celý měsíc se počasí stále zlepšuje, slunce svítí jasněji, tráva je zelenější a dešťové přeháňky, které jsou v tomto období ve většině zemí světa, přinášejí rozkvět nejkrásnějších květin roku. Pokud se obáváte deště, vyhledejte místa jako je Casablanca v Maroku nebo Brusel v Belgii, kdy je v dubnu nejmenší počet průměrných srážek za celý rok. Nicméně pokud se obáváte o svůj rozpočet, vyhledejte Chicago nebo Kodaň – dvě z nejlevnějších měst pro tento měsíc, protože nabízejí nekonečné příležitosti k architektonickému, kulturnímu a uměleckému požitku.

Bogota, Kolumbie

Stoupající teploty, časté dešťové přeháňky a ještě více slunce – perfektní rovnice, která vyvolává rozpuk barev a hlavně nálad. Japonsko, a zejména město Kjóto, oslavují v dubnu velmi krátkou, ale opravdu krásnou sezónu třešňových květů, kdy se na pouhé dva týdny krajinky rozzáří dorůžova. V Holandsku je zase duben znamením vrcholu tulipánů, které vykouzlí ze všedních polí nádhernou žlutou, fialovou, červenou nebo i bílou podívanou. Obě dvě země rozhodně stojí za to vidět.

 

Nejspíše neexistuje lepší způsob, než tento měsíc strávit na venkovních akcích. Na amerických Panenských ostrovech, na ostrově Svatý Tomáš, se koná karneval. V tuto dobu je po sezóně a hotely snižují ceny pokojů, což znamená, že si můžete vybrat ze široké nabídky bez omezování svého rozpočtu a ještě k tomu si užít průvodu s plnou parádou. Mezitím se v kontinentální Americe, v Georgii, chystá slavný mistrovský turnaj v golfu v půvabném městečku Savannah. A nejen to, v Savannah jsou také dubové parky, na jejichž stromech je přichycena tilandsie, což je rostlina, která roste přichycená na stromech, je to tedy ideální místo pro romantické pikniky a klidné procházky.

 

Jste připraveni využít tohoto dubnového mírného počasí dříve, než s přibývající teplotou začnou davy šílet? Tohle jsou místa, která Vás určitě zaujmou.

 

Americké Panenské ostrovy

Americké Panenské ostrovy

Nechme sezónu hurikánu stranou, nyní totiž není špatný čas pro návštěvu amerických Panenských ostrovů – karibský ráj bílých písečných pláží, vodních sportů na světové úrovni, krásné hotely na pláži, a restaurace, kde se podává tolik mořských plodů a mojita, kolik zvládnete. Vrcholná turistická sezóna končí právě kolem měsíce dubna, ale to neznamená, že s ní skončily i oslavy. Karneval, který prochází ulicemi Svatého Tomáše, trvá celý měsíc a přináší s sebou řadu veletrhů jídla, závodů na lodích a přehlídku kostýmového průvodu s hudbou. Nezapomeňte se podívat do Caneel Bay, blaženého útočiště wellness zastrčeného v Národním parku Panenských ostrovů. Jedinou nevýhodou této cesty je, že čeští občané potřebují americké vízum.

 

Kjóto, Japonsko

Kjóto, Japonsko

1000 let stará historie. Nesčetné množství svatyň a chrámů. Gejši procházející skrz ulice rjokanu. Je až moc jednoduché pochopit, proč se zrovna toto bývalé císařské město Japonska stalo v roce 2015 jedním z nejlepších měst na světě. Kjótská romantika vrcholí v dubnu, kdy krajinu rozzáří růžové třešňové květy. Doporučujeme zůstat v hotelu Hoshinoya Kjóto, sto let stará vila u řeky, která se tento měsíc otevře spolu se svými dvěma upravenými zahradami, kde můžete ochutnat tradiční kaiseki, což je místní více-chodové menu složené ze spíše menších porcí. Dále můžeme doporučit hotel Aman, který je inspirovaný klasickým Japonskem s výhledem přes klidný záliv Ago.

 

Kodaň, Dánsko

Kodaň, Dánsko

Půvab města Hanse Christiana Andersena je od května do října neodolatelný. Naproti tomu duben je označován za koncový bod skandinávského ostrého jara, což představuje Kodaň jako jedno z nejlevnějších míst na světě, do kterého můžete tento měsíc cestovat. Ty, kteří rádi využívají těchto sezónních slev, bude jistě zajímat sezónní znovuotevření Zahrad Tivoli, což je jeden z nejstarších a nejpůvabnějších zábavních parků v Evropě. Po točení na dřevěné horské dráze nebo na Star Flyeru, druhém nejvyšším řetízkovém kolotoči na světě, se zastavte u Kählera i Tivoli pro tradiční sendvičové občerstvení.

 

Bogotá, Kolumbie

Bogotá, Kolumbie

V Bogotě v létě často prší, výjimkou není ani duben. Toto kolumbijské hlavní město však nabízí více než dostatek přístřeší v podobě různých kulinářských zařízení, která v současnosti prožívají renesanci. Se zvětšujícím se místem pro pohoštění a Bogotá všechno, co potřebujete, abyste zažili to pravé kulinářské a kulturní dobrodružství, od empanády až po raménské bary, až po burgery a východní jídla. Ubytujte se ve Four Seasons Casa Medina, který se nachází ve slavné budově z roku 1940 a nenechte si v jeho zahradní restauraci ujít tapas.

 

Chicago, Illinois

Chicago, Illinois

Jak rychle touto dobou klesá zimní vítr, tak stejným tempem klesají i ceny, a tím se Chicago stává jedním z nejdostupnějších míst pro cestování v dubnu – a ani hotelová nabídka nemůže být lákavější – poloostrov Chicago je prostě destinací sám o sobě. Když vyjdete z hotelu, počasí vám nahrává do outu – teplé počasí a spousta aktivit, které můžete dělat – návštěva muzeí světových tříd, teplé pohostinné restaurace, noční život, který vrcholí samozřejmě u baru, a nakonec baseball. Domácí tými, jako Cubs nebo White Sox, tu zahajují sezónu a připravují se na bouřlivé davy lidí.

 

Los Angeles, Kalifornie

Los Angeles, Kalifornie

LA je krásné město, do kterého vyrazit v dubnu. Letos nabízí mnohem více důvodů, proč si vybrat zrovna Kalifornii jako svou další zastávku. V tomto městě se nachází mnoho výstav, například fotografů, jako je například Robert Mapplethorpe. Po této kulturní vložce je dalším místem na seznamu Koreatown, který se stále více stává jedním z nejoblíbenějších kulinářských cílů kde sehnat korejské jídlo.

 

Martinik

Martinik

Po dlouhou dobu působil Martinik poněkud jako ospalý ostrov s deštným pralesem a hlavně často přehlíženým. Tento rok ale přinesl novou energii, a to zejména do centra Fort-de-France. Jeho aktivní vojenská základna, umístěna v pevnosti ze 17. století, je znovu otevřena pro návštěvníky, a to jsme se ještě nezmínili o hotelu Simon, prvním hotelu, který se otevřel na ostrově za více než 10 let. Martinik prožívá vzestup kreativní kuchyně a tím se tak stává jedním z nejlepších karibských ostrovů, co se jídla týče. Můžete zde ochutnat brazilská jídla, bagelské sendviče, až po koktejlový program na střešním baru Le Cloud. Počasí je zde krásné po celý rok – nejlepší je vydat se sem do května, kdy je ještě suchá sezóna.

 

Casablanca, Maroko

Casablanca, Maroko

Ještě nenastaly letní měsíce, tím pádem v Maroku nebudou nepříznivá pouštní horka (a to i všude jinde na pobřeží západní Afriky), v průběhu dubna a května jsou v Maroku příjemné teploty. Zatímco Casablanca nemusí mít dobrou pověst kvůli sousedním městům Fez a Marrákeš, i tak si zachovává kouzlo díky své koloniální architektuře – velkolepá mešita Hassana II. a bezkonkurenční místo na pobřeží, které spojuje Afriku s Evropou. Po dlouhém čekání se zde otevřel rozsáhlý hotel na pláži Four Seasons v Corniche, doplněn obchody, kavárnami a restauracemi, které tvoří jedinečnou kombinaci provensálské, středomořské a marocké kuchyně.

 

Chengdu, Čína

Chengdu, Čína

Po Hongkongu a Šanghaji se město Chengdu stalo významným hráčem na poli čínského turistického ruchu, od umění a kultury až po jídlo a hotely. A ano, je to také místo, kde můžete zahlédnout pandy. Ale nejenom to. Je to také místo, kde najdete čínské tradiční dědictví, které se poměrně rychle vyvíjí v modernizované město. Právě teď jeho hotelový boom vstoupil na světlo světa a nenajdete v něm žádný nedostatek – hotel Ritz-Carlton, St. Regis, Temple House (doplněn o 1000 let starým čínským buddhistickým chrámem), a Grand Hyatt, stejně jako nový hotel Six Senses Qing Cheng Mountain, který je však v zátiší, protože se nachází v bambusovém lese půl hodiny od města. V dubnu se také otepluje, takže čas strávený venku v botanické zahradě nebo na prohlídce pand je příjemnější. A navíc se sem dostanete snadněji, protože Čína zavedla tzv. 72hodinovou politiku, kdy zde můžete 72 hodin pobývat, aniž byste měli vízum a prošli turistickou kontrolou pověřeným pracovníkem.

 

Nizozemí

Nizozemí

Do Nizozemska přichází jaro a spolu s ním i vzrušující barvy čerstvě rozkvetlých tulipánů, které zaplnily celou plochu v každém směru. Duben je totiž vrcholnou sezónou tulipánů, která je znázorněna malíři od Clauda Moneta po Jana van Goyena, a není nic lepšího, než je vidět po cestě na venkov. Navštivte Keukenhof, zahradu v Lisse otevřenou od konce března do poloviny května – pohled na 70 akrů parku pokrytého asi 7 miliony květin. Pokud cestujete sami bez partnera, je tu ještě jedna výhoda – jen málo destinací by porazilo Nizozemsko ve své bezpečnosti, přátelství a přímočarosti. Snažte se nezmeškat Královský den, národní svátek v dubnu, který ctí monarchii – všude, od Amsterdamu do Haagu, se oslavuje otevřením bleších trhů a pouličních představení.

 

Savannah, Georgia

Savannah, Georgia

Georgie na sebe každý duben strhává pozornost, a to hlavně díky golfovému mistrovskému turnaji. Savannah je přesně místem, kde byste měli přenocovat – původní domy, které vydržely americké občanské války, velké silné duby, koňské povozy a dlážděná historická čtvrť okouzlí jistě všechny, kteří ji navštíví. Jakmile se zastavíte na kousek občerstvení a zaplníte své žaludky, většinou uzenou klobásou nebo mořskými plody, můžete se projít po zeleném Forsyth parku nebo po historickém hřbitově Bonaventure, ze kterého je vidět na řeku Wilmington.


Napsat komentář