17 důvodů, proč je pro vás cestování po celém světě dobré

Každý den sedíte doma u televize, sledujete oblíbené seriály a říkáte si, jaké to v těch městech a krajinách je pěkné a že byste se tam chtěli jednou podívat. Nicméně vaše cestovatelské nadšení během chvíle opadne a zase vás čeká obvyklý stereotyp. A co takhle se konečně rozhoupat a vyrazit na cestu vašich snů?

Dali jsme dohromady seznam těch nejlepších důvodů, proč by měl každý obohatit svůj život cestováním kolem světa.

 

 1. Cestování je snadnější, než si myslíte.

Věříme, že cestování po celém světě by nemělo být těžké – ve skutečnosti je to něco, co by měl udělat každý alespoň jednou za život. Ať už se rozhodnete cestovat pár let nebo jen pár měsíců po naší krásné planetě – je důležité vidět, co vás čeká venku. Je na vás, abyste si splnili sen a udělali první rozhodující krok.

 

 1. Cestování otevírá oči.

Pokud máte otevřenou mysl a jste ochotní, cestování vás změní ve světaznalou osobu. A to je ten skutečný cíl, ne?

 

 1. Cestování vám pomůže zjistit, kdo ve skutečnosti jste.

Všechny výzvy a příležitosti cestování vám leží u nohou, abyste zjistili, kdo ve skutečnosti jste.

 

 1. Cestování vytváří smysluplné vztahy.

Lidé, s nimiž se setkáte, jsou na cestách jedním z nejcennějších jmen ve vašem seznamu kontaktů. Stávají se místy na mapě, které později navštívíte. Tito lidé vás přinutí dívat se na svět, na své dosavadní známé a na svou rodnou krajinu z jiné, osvěžující perspektivy, a nakonec si uvědomíte, že jsou všichni stejní.

 

 1. Cestování rozvíjí dovednosti, o kterých jste nevěděli, že je máte.

Někdy jste tak daleko od domova, že si uvědomujete, že máte dovednosti, které jste nikdy nevyužili. Je to cestování, které je přivede zpět na hladinu a přinutí k úsměvu, protože jste spokojení s tím, že jste dosáhli vrcholku hor, překročili roklinu, nebo pomohli vesničanovi uklízet po bouři, nebo že jste dokonce úspěšně objednali jídlo ve venkovské čínské restauraci.

 

 1. Cestování vám pomůže učit se novým jazykům.

Je něco více potěšujícího, než říkat slova v řečtině, umět říkat díky v thajštině, zarezervovat si španělsky hotel v Santiagu, nebo prostě slyšet jazyk, o kterém jste ani nevěděli, že existuje.

 

 1. Cestování znamená dobrodružství.

Přenocování džungli, úspěšné dovedení k cíli v bludišti jako jsou Benátky, vyjednávání nejlepší ceny na trzích, jet se projet na motorovém člunu po Novém Zélandu, nebo v Land Roveru jet do Tanzánie sledovat divoká zvířata – to jsou dobrodružství, která stojí za to zažít. Lidé jsou svým vzrušením pro dobrodružství pevně propojeni a cestování může být tím nejlepším způsobem, jak se k němu dostat.

 

 1. Cestování vám nabízí perspektivu.

Setkání s lidmi z jiných kultur vás naučí, že způsob, jakým jste se dívali na svět, není způsob, jakým se dívají na svět i ostatní. Ve skutečnosti můžete být vážně slepí. Vidět svět z jiného úhlu pohledu vám zlepší vaši představu i realitu.

 

 1. Cestování vám pomůže posunout se o krok dál.

Ať už máte práci, chodíte do školy, máte děti nebo jiné vztahy, cestování po celém světě může být dokonalým způsobem, jak se přestěhovat z jedné z těchto etap do dalšího velkého dobrodružství. Výlet nejen usnadňuje váš přechod do další fáze života, ale dá vám šanci zamyslet se nad tím, kde jste byli, kam jdete a kde vůbec chcete skončit.

 

 1. Cestování je vzdělávání.

Poznávat svět poskytuje vzdělání, které se nikdy nenaučíte ve škole. Cestování vás intenzivně učí hospodářství, politiku, historii, geografii i sociologii praktickým způsobem, bez jakéhokoliv absolvování školy. Škola cestování naštěstí vždy přijímá vaše žádosti a nevyžaduje žádnou přijímací zkoušku.

 

 1. Cestování vás vyzývá.

Popíjení každodenního kafe ve stejné kavárně a dívání se na televizi na ten samý kanál vám nepřijde dost zajímavé? I když se na cestách rozhodnete pracovat, pořád si budete muset najít nové místo na popíjení kafe. V určitých destinacích může být velkou výzvou najít pěnu z mléka nebo vůbec dobré místo na popíjení. Cestování je plné okamžiků radosti a výzev, jejichž překonání nám dává jednu z největších radostí ze všech.

 

 1. Cestování obrátí vše vzhůru nohama.

Dokáže naštvat být zaseknutí na jedné a té samé koleji. Každý z nás jistě víme, jaké to je. Výlet může být dokonalým řešením. Cestujte po celém světě a zastavte se ve všech místech, která jste chtěli navštívit. Pokračujte a naplánujte si ideální cestu po celém světě (je to jednodušší, než si myslíte!).

 

 1. Cestování dokazuje, že sny se mohou stát skutečností.

Představovali jste si to a snili o tom. A víte co? Všechno se dá zařídit! Cestování po celém světě je možné, stačí se rozhodnout, zda jste ochotni podniknout první krok a začít balit své tašky. Na co čekáte?

 

 1. Cestování vám nabízí skvělé příběhy.

Podívejme se na to. Dokonce i lidé, kteří nedokážou vyprávět příběhy, zaujmout tím, že větu začnou „Minulý rok v Mongolsku“. Dokonce, i když se události zdají být triviální, nostalgie a vzdálenost vytvářejí neodolatelné zvraty, které dělají věci, jako je např. prát prádlo v Zanzibaru, zábavné.

 

 1. Cestování je potrava pro vaše myšlenky.

Budete neustále překvapení chutí, kterou svět nabízí. Způsob, jakým lidé z jiných zemí a kultur připravují jídlo, vás ohromí.

 

 1. Cestování vám dává pocit úspěchu.

Pokud jste takový člověk, který sní o tom být někdo, dostanete se k novým výzvám. Dokončení výletu vás udělá spokojenými, že jste byli schopni dosáhnout cíle, cestovat a dokončit to, co jste chtěli udělat – vidět svět.

 

 1. Proč?

Proč cestovat? Protože můžeš. Protože chcete. Protože to překonává stereotyp (být doma). Tak proč si nevyzvednete letenky a můžete začít!


Napsat komentář